Targi ITM Polska Targi ITM Polska

ITM Polska powierzchnia pokryta najnowszą technologią


Przemysł metalowy jest w wysokim stopniu uzależniony od zmiennych warunków rynkowych. Producenci czują nieustanną presję, by optymalizować procesy, podnosić wydajność, poprawiać jakość i sprawność przemysłową. Szukaniu nowych możliwości i inspiracji do zmian sprzyjają spotkania branży, zwłaszcza te, na które przybywają jej liderzy oraz najbardziej doświadczeni specjaliści i stratedzy. Od tegorocznej edycji targów ITM Polska (9–12 czerwca 2015 r.) dzieli nas jeszcze kilka miesięcy, a już wiadomo, że skala wydarzenia i jego rozmach zadowolą najbardziej wymagających profesjonalistów z branż związanych z obróbką metalu.

 Wszyscy, którzy odwiedzą targi ITM Polska 2015, będą mogli nie tylko zobaczyć najnowsze zdobycze technologiczne i zapoznać się z nowoczesną myślą inżynieryjną, lecz także wziąć udział w licznych konferencjach, wykładach i wydarzeniach towarzyszących.

SPOTKANIE WSZYSTKICH GAŁĘZI PRZEMYSŁU METALOWEGO


Ekspozycja podzielona będzie na salony tematyczne: Salon hydrauliki, pneumatyki i napędów HAPE; Salon obrabiarek i narzędzi MACH-TOOL; Salon metalurgii, hutnictwa, odlewnictwa i przemysłu metalowego METALFORUM; Salon technologii obróbki powierzchni SURFEX; Salon WELDING oraz organizowany w cyklu dwuletnim Salon bezpieczeństwo pracy w przemyśle BHP. Swoją ofertę przedstawią także wybitne jednostki naukowe zgromadzone wokół Salonu nauka dla gospodarki. Efekt synergii, wywołany oddziaływaniem na siebie pokrewnych branż, dodatkowo spotęgowany zostanie przez organizowane w tym samym czasie Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz towarzyszące im spotkania matchmakingowe Subcontracting ITM Meetings.

KOMPETENCJE SIŁĄ NAPĘDOWĄ INNOWACJI

Targom ITM Polska będą towarzyszyć seminaria, konferencje i pokazy przygotowane wspólnie z organizacjami i redakcjami branżowymi. Wydawca magazynu „Nowa Stal” zorganizuje konferencję „Aluminium 2015: biznes, trendy, technologie”. Będzie to pierwsze wydarzenie poświęcone rodzimej branży aluminium. Konferencja ma na celu wskazanie obowiązujących trendów oraz potencjalnych kierunków rozwoju jednego z najbardziej innowacyjnych sektorów polskiej gospodarki. MTP i Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT po raz kolejny połączą swoje siły podczas organizacji XIII Forum Inżynierskiego, które odbędzie się pierwszego dnia targów. Tematem przewodnim będzie innowacyjna technika w medycynie. Z kolei dzięki pracy Stowarzyszenia Stal Nierdzewna goście targów ITM Polska będą mogli wziąć udział w seminarium „Stal nierdzewna w konstrukcjach stalowych”.Z punktu widzenia branży obróbki powierzchni, zgromadzonej wokół salonu Surfex, wyjątkową okazją do poszerzenia wiedzy i kompetencji będzie seminarium przygotowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Temat tegorocznego spotkania brzmi następująco: „Tradycyjne oraz innowacyjne obróbki powierzchniowe a konstytuowane właściwości warstw wierzchnich części maszyn”.

Również w ramach salonu Surfex zorganizowany zostanie Poligon Umiejętności, którego przygotowaniem – wzorem lat ubiegłych – wspólnie z MTP zajmuje się redakcja czasopisma „Lakiernictwo Przemysłowe”. Ta wyjątkowa inicjatywa pozwala na stworzenie platformy kontaktu technologów i dostawców najnowszych aplikacji z ich odbiorcami, czyli zakładami oferującymi lakierowanie bądź innego rodzaju obróbkę powierzchni. Jest to także forum przepływu wiedzy i informacji o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie obróbki powierzchni.

Na przetestowanie prezentowanych na targach maszyn i narzędzi pozwoli także przestrzeń interaktywna zorganizowana w ramach Salonu Welding – Akademia Spawania, na którą zapraszamy wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami do cięcia i spajania metali. Będzie tu można zobaczyć najnowsze urządzenia do cięcia, lutowania, spawania oraz metalizacji natryskowej. Na gości będą czekać także roboty przemysłowe i automaty, materiały spawalnicze, oprogramowanie oraz stanowiska specjalistyczne.
Ważnym punktem na mapie wydarzeń targowych będą również warsztaty projektowania dla profesjonalistów, które odbędą się w ramach Salonu CAD/CAM. Ich organizatorem będzie firma Procad.

 

OPTYMALIZACJA PRODUKCJI KLUCZEM DO ROZWOJU

 

Magnesem przyciągającym profesjonalistów z branży będzie – jak co roku – prezentacja dużej liczby nowości, które wyróżniają się zaawansowaniem technologicznym i innowacyjnością. To one wpływają na konkurencyjność przedsiębiorstw, zwłaszcza w branżach, które nie mogą sobie pozwolić na zastój, a takimi niewątpliwie są branże związane z obróbką metalu. To technologia, innowacje i wiedza, w jaki sposób je wykorzystać, pozwalają na podniesienie sprawności biznesowej, a kiedy jest to pożądane – także na przemodelowanie procesów produkcyjnych w sposób pozwalający na bardziej wydajne i zadowalające z ekonomicznego punktu widzenia wykorzystywanie potencjału przedsiębiorstwa.

 

 BUDOWANIE SUKCESU ZACZYNA SIĘ W POZNANIU

Pomiędzy 9 a 12 czerwca 2015 r. technologiczne serce Europy będzie biło w Poznaniu w rytm najbardziej nowoczesnych urządzeń i maszyn, w rytm profesjonalizmu i najnowszej myśli inżynieryjnej. Właśnie tutaj przybędą wszyscy, którzy widzą związek pomiędzy stosowaniem innowacyjnych technologii oraz korzystaniem z doświadczenia specjalistów i tych, którzy przed nimi przeszli trudną drogę do sukcesu, a własną przewagą rynkową nad konkurencją.

 

Dodatkowe informacje