Dokładniej znaczy taniej

Dokładniej znaczy taniej

 

Kompleksowa obróbka metali gotowych pod połączenia śrubowe w wielu przypadkach wymaga wycięcia  precyzyjnych i równomiernie przelotowych otworów. Niejednokrotnie wiązało się to z dodatkowymi operacjami jak np. nawiercania na odrębnych stanowiskach. Rozwiązanie tego uciążliwego problemu powodującego wydłużenie czasu obróbki i jej kosztów przedstawiła na tragach STOM 2012 firma ECKERT, polski producent maszyn tnących w czterech technologiach cięcia.

 

Wdrożona technologia Perfect Hole System (PHS) pracuje na przecinarce plazmowo-gazowej Jantar i umożliwia wycinanie otworów charakteryzujących się prostopadłością wycinanych krawędzi. Wycięty otwór nie zawęża się ku dołowi, ale jest idealnie
i równomiernie przelotowy. Palenie otworu odbywa się przy pomocy palnika plazmowego pracującego w technologii High Definition. Technologia ta jest w pełni  zoptymalizowana
i najlepiej sprawdza się dla stali miękkich. Idealną jakość wycinanych otworów uzyskaliśmy dzięki odpowiedniemu ustawieniu parametrów takich jak: typ gazu procesowego i jego przepływ, natężenie prądu, metodologia przebijania, technika ścieżki wejścia/wyjścia, szybkość cięcia, kompensacja szczeliny cięcia, kontrola wysokości, kierunek cięcia, synchronizacja w czasie i odpowiednie dopasowanie ich do danego typu i grubości materiału oraz żądanej średnicy otworu. System ten będzie prezentowany m.in. podczas majowych dni otwartych w firmie ECKERT oraz Targów Mach Tool w Poznaniu.

www.eckert.com.pl

 

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Zawadzka

Tel. +48 76 850 27 96

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.