DYNAMIC SPEED - najszybsza POLSKA przecinarka plazmowa

DYNAMIC SPEED - najszybsza POLSKA przecinarka plazmowa

 

 

 

 

DYNAMIC SPEED został w pełni zaprojektowany i zbudowany przez firmę STIGAL.
Wdrażając ją do seryjnej produkcji z przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy nowy rozdział w dziedzinie produkcji urządzeń do cięcia plazmowego.  

Większa prędkość, to większa wydajność

W konwencjonalnych maszynach przejazdy pomiędzy otworami i detalami oraz opuszczanie i podnoszenie narzędzia są powolne i obniżają wydajność całego cyklu cięcia.
Tak zwane przejazdy jałowe mogą stanowić ponad 50% czasu pracy przecinarek plazmowych.
DYNAMIC SPEED jeździ z prędkością 40m/min, a podnoszenie i opuszczanie narzędzia, to 330mm/s. Dzięki temu jest kilkukrotnie szybszy i wydajniejszy od innych dostępnych na polskim rynku maszyn. Nowe maszyny STIGAL w wersji SPEED, to jedynie przedsmak i zapowiedź produkcji nowej linii maszyn 3 generacji.
  

Jak udało nam się uzyskać taką prędkość ?

Nie wzorujemy się na rozwiązaniach sprzed kilkudziesięciu lat. Ciężkie stalowe portale, czy też jezdnie wykonane z szyn kolejowych, to już przeżytek nie spełniający stale rosnących oczekiwań odbiorców. Zwiększenie prędkości przejazdowej maszyn i poprawa wydajności wymagają nowych innowacyjnych rozwiązań.
Od wielu lat pracujemy nad zastosowaniem lżejszych i wytrzymalszych materiałów do budowy portali naszych maszyn. Łączymy stal i stopy aluminium. Dzięki temu osiągamy niezwykłą sztywność i wytrzymałość przy jednoczesnym zachowaniu niskiej masy. Połączenie niewielkiej masy portalu, dynamicznego układu napędowego i precyzyjnych prowadnic liniowych, to klucz do naszego sukcesu.

Co można zyskać dzięki nowej prędkości przecinarki ?

Przecinarki STIGAL w wersji SPEED przyśpieszają proces produkcji. Szybsza realizacja zadań pozwoli przyjąć dodatkowe zlecenia, a korzyści z posiadania tak nowoczesnej maszyny widoczne są już po pierwszym dniu pracy. Dla uświadomienia efektów jakie można osiągnąć na maszynie w wersji Speed należy pamiętać, że statystycznie na całość procesu, ponad 50% czasu pracy starych maszyn stanowią właśnie tzw. przejazdy jałowe bez załączonej plazmy między detalami otworami itp. Dostrzegając tę lukę, czas przejazdów jałowych zmniejszyliśmy do 10% całego czasu procesu. Warto również wspomnieć, że bardzo ważna jest szybkość podnoszenia i opuszczania samego suportu, która zwiększona została do 330mm/s. Prędkość suportu, choć tak ważna, przez wielu producentów nie jest nawet podawana do wiadomości.

 

  • Szybsza maszyna oznacza więcej zrealizowanych zamówień i krótsze terminy realizacji.
  • Dzięki większej wydajności inwestycja w nową technologię zwraca się znacznie szybciej.
  •  

Jak wygląda eksploatacja maszyn w wersji SPEED ?

Eksploatacja szybkich maszyn nie różni się od innych urządzeń STIGAL. Niezmiennie współpraca maszyny z operatorem jest szybka, łatwa i przyjemna. Zapewniamy bezpłatne szkolenie z obsługi oprogramowania i użytkowania maszyny.

 

 

  

STIGAL
Marcin Skarżyński

 www.stigal.pl