ESAB wprowadza podajnik drutu spawalniczego dla robotów z otwartym przegubem

ESAB wprowadza podajnik drutu spawalniczego dla robotów z otwartym przegubem

Firma ESAB, światowy lider w dziedzinie technologii spawania i cięcia, wprowadza na rynek podajnik drutu spawalniczego Aristo® RoboFeed 3004HW, zaprojektowany specjalnie z myślą o robotach z otwartym przegubem. Ten kompaktowy i lekki podajnik wyróżnia się tym, że nie utrudnia odchylania ramienia robota do tyłu, zaś dzięki małemu ciężarowi nie ogranicza wysokich przyspieszeń, wymaganych w szybkich cyklach pracy.

Inna godna zauważenia cecha podajnika to jego kompatybilność z technologią SAT™ (Swift Arc Transfer) firmy ESAB, pozwalającą na zwiększenie szybkości stapiania. Oznacza to, że integratorzy mogą zamówić w firmie ESAB kompletny pakiet spawalniczy, składający się ze źródła prądu Aristo®, ręcznego sterownika Aristo® U82 i modułu Aristo RoboFeed, przy czym wszystkie te urządzenia są kompatybilne z technologią SAT™. Pakiet obejmuje ponadto wysokowydajny drut spawalniczy w opakowaniu masowym MarathonPac™ Endless. Połączenie tych produktów gwarantuje wysokie osiągi, bardzo krótki czas przestojów konserwacyjnych oraz eliminację przestojów na wymianę tradycyjnych szpul drutu.

Do zalet podajnika Aristo® RoboFeed 3004HW, pomagających ograniczyć czas przestojów, należą części zużywalne – jak dysze czy rolki podające – które można bez użycia narzędzi wymienić w około trzy minuty, a także konstrukcja ułatwiająca wymianę modułu podajnika, sterownika bądź przewodów w zaledwie 15 minut. Dodatkowo dzięki temu, że podajnik Aristo® RoboFeed 3004HW i sterownik Aristo® FeedControl HW dostarczane są jako osobne moduły, mniejszy jest koszt magazynowania części zapasowych.

Do innych funkcji podajnika RoboFeed należy cyfrowa regulacja prędkości, czterorolkowy mechanizm podawania drutu o maksymalnej średnicy 1,6 mm, zakres prędkości 0,8 – 30 m/min, oraz obsługa drutów ze stali, stali nierdzewnej, aluminium i drutów rdzeniowych. Co więcej, podajnik RoboFeed można stosować do wszystkich najnowocześniejszych procesów spawania metodą MIG/MAG firmy ESAB, w tym: QSet™, procesu spawania łukiem krótkim z wykorzystaniem sztucznej inteligencji; SuperPulse™, uniwersalnego procesu określania ciepła doprowadzonego i głębokości wtopienia; oraz SAT™, procesu dla zastosowań wymagających wysokiej szybkości stapiania.

Od dzisiaj podajnik Aristo® RoboFeed 3004HW jest dostępny w pakiecie dla integratorów z robotem IRB 1620 ID, zaś w następnych tygodniach wprowadzone zostaną kolejne gotowe do pracy pakiety dla robotów z otwartym przegubem Fanuc i Motoman oraz innych robotów ABB.

Więcej informacji na temat podajnika Aristo® RoboFeed 3004HW można znaleźć w bezpłatnej broszurze XA00159520.

 

Źródło : www.esab.pl