Głowica Multi3D - potężne narzędzie w rękach nowoczesnego przedsiębiorcy

Głowica Multi3D - potężne narzędzie w rękach nowoczesnego przedsiębiorcy

Jak pokazuje historia, opracowanie nowatorskiego rozwiązania technicznego, powoduje ogromny skok rozwojowy w danej dziedzinie przemysłu.Tak też powinno stać się z najnowszym produktem legnickiej firmy STIGAL.

Wprowadzona niedawno na rynek  multi-funkcjonalna 5-osiowa głowica jest rozwiązaniem innowacyjnym na skalę światową, które może zrewolucjonizować proces kształtowego cięcia blach, rur, blachownic i kształtowników.  Urządzenie można zamontować na przecinarkach portalowych oraz innych maszynach CNC.


Głowica potrafi wycinać w technologi 3D zarówno plazmą, jak i tlenem. Specjalnie zaprojektowany uchwyt umożliwia szybką wymianę narzędzi tnących, pozwalając na zamienne wykorzystywanie technologii plazmowej i tlenowej. Multi3D posiada największy na rynku zakres grubości cięcia i fazowania przekraczający 100mm. Z kolei największa wartość wychylenia kątowego (do 90°) umożliwia pochylenie palnika do poziomu, a tym samym obróbkę pionowych ścian profili, kształtowników i elementów przestrzennych – również wielkogabarytowych.


Brak ograniczenia obrotu, będącego słabym punktem konwencjonalnych głowic 3D, wbudowany układ antykolizyjny, 2 systemy regulacji wysokości, w tym innowacyjny AHC (Axis Height Control) oraz dostępna już wkrótce opcja spawania sprawiają, że jest produktem wyjątkowo uniwersalnym.


Multi3D pozwala wykonywać bardziej złożone i skomplikowane technologicznie elementy, uzyskując lepsze jakościowo i wymiarowo produkty. Zastępuje wiele maszyn i stanowisk montażowych, a tym samym zwiększa możliwości produkcyjne, obniża koszty i skraca czas wytworzenia finalnego produktu.


Multi3D od kilku miesięcy pracuje w firmie CERMAR INDUSTRY w Szczecinie, wykonując elementy konstrukcji dla branży Offshore. W najbliższych miesiącach, kolejnych sześć wielkogabarytowych maszyn, wyposażonych w głowicę 3D STIGAL, zostanie wdrożonych w firmach z Łodzi, Ropczyc, Szczecina i Rzeszowa.

STIGALjest firmą specjalizującą się w technologii termicznego cięcia metali,  znaną z rozwiązań wyznaczających kierunki rozwoju tej dziedziny przemysłu. Najszybsza przecinarka plazmowa Europy, inteligentny stół materiałowy ECTS, automatyczny ekran UV, bezprzewodowy sterownik SmartCONTROL,  to tylko niektóre autorskie projekty, wdrożone w ubiegłych latach, które stały się obowiązującym standardem w dziedzinie cięcia termicznego CNC. Multi3Djest tego kolejnym przykładem.

Rys. 1 Cięcie i fazowanie blach.

 

Rys. 2 Obróbka rur, profili i kształtowników.

 

Rys. 3 Szybka wymiana narzędzia.

 

Rys. 4 Nieograniczony zakres obrotu palnika.


Źródło : www.stigal.pl