II edycja dyskusji „Obróbka w Polsce” – nie może Cię na niej zabraknąć

II edycja dyskusji „Obróbka w Polsce” – nie może Cię na niej zabraknąć

Już 10 czerwca w Poznaniu kolejne spotkanie z cyklu „Obróbka w Polsce. Rynek, biznes, innowacje”! Zapraszamy do uczestnictwa w II edycji branżowej dyskusji organizowanej przez czasopismo „STAL Metale & Nowe Technologie”. Spotkanie odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas targów ITM Polska.

„Obróbka w Polsce” to jedyne wydarzenie w Polsce, które integruje środowisko oraz pozwala w szerokim gronie przedyskutować kwestie istotne dla branży: wspólnie znaleźć konkretne rozwiązania oraz wypracować realną wizję rozwoju branży obrabiarkowej.
Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w trzech panelach dyskusyjnych, każdy z nich porusza kwestie istotne dla branży obróbczej:

  • Rynek – jak budować konkurencyjność, gdzie szukać partnerów, jak zdobywać informacje; sytuacja branży w Polsce a rynek światowy; jak przetrwać na rynku maszynowym?
  • Biznes – kadry – jak należy kształcić kadrę techniczną, jak rzeczywiście wyglądają potrzeby szkoleniowe użytkowników maszyn?
  • Innowacje – inwestycje - jakie są oczekiwania firm produkcyjnych w zakresie innowacyjności i współpracy z instytucjami naukowymi; w jaki sposób nauka może wspierać innowacyjność przemysłu? Współpraca na linii nauka – przemysł, oczekiwania, wyzwania, dobre praktyki.

W każdym z paneli pojawią się również wystąpienia tematyczne prelegentów. Są to zarówno przedstawiciele instytucji, jak i właściciele oraz prezesi przedsiębiorstw aktywnie działających na rynku obróbczym.

PANEL RYNEK


Priorytety polityki przemysłowej, Krzysztof Zaręba, Ministerstwo Gospodarki, naczelnik Wydziału Polityki Przemysłowej, Departament Innowacji i Przemysłu
Możliwości rozwoju współpracy rynkowej – potrzeby i oczekiwania PGZ, Piotr Rutkowski, Polska Grupa Zbrojeniowa
Platforma Transferu Technologii – współpraca na rzecz innowacji, Jakub Moskal, Agencja Rozwoju Przemysłu

PANEL BIZNES – KADRY


Możliwości i korzyści wynikające ze współpracy pracodawców ze szkołami zawodowymi – dziś i jutro, Emilia Maciejewska, Ministerstwo Edukacji Narodowej
Potrzeby szkoleniowe operatorów maszyn CNC, Agnieszka Hyla, Piotr Podgórski, EMT Systems

PANEL INNOWACJE – INWESTYCJE


Aktualne trendy na światowym rynku – inteligentne obrabiarki, prof. Jerzy Jędrzejewski, Politechnika Wrocławska
Zdobywanie funduszy na badania i rozwój: programy sektorowe, szybka ścieżka, Paweł Kurzyński, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Alternatywne metody finansowania inwestycji w maszyny i urządzenia, Związek Polskiego Leasingu

Spotkania tego typu są branży potrzebne, co potwierdził sukces pierwszej edycji dyskusji. Aktywny udział w wydarzeniu wzięli prezesi i dyrektorzy największych firm obrabiarkowych w Polsce, przedstawicieli środowiska naukowego oraz ok. 70 uczestników, którym kondycja sektora nie jest obojętna. Spotkanie zostało objęte patronatem Ministerstwa Gospodarki, które aktywnie włączyło się w naprawę sytuacji całej branży.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Hutnicza Izba Przemysłowo – Handlowa, Polska Unia Dystrybutorów Stali, Agencja Rozwoju Przemysłu.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal branżowy staleo.pl.

Nie czekaj! Zapisz się na konferencję już dziś - uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej www.obrobkawpolsce.pl.