Targi ITM Targi ITM

Kierunek: Poznań. Zbliżają się targi ITM INDUSTRY EUROPE

Trwa odliczanie godzin do najważniejszego w tej części Europy spotkania branży przemysłowej. Niemal siedmiuset wystawców szykuje swoje maszyny, roboty i nowoczesne rozwiązania aby z dumą prezentować je na stoiskach podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE. To właśnie podziwiane w Poznaniu innowacyjne technologie kreują oblicze polskiego przemysłu. Jaka czeka go przyszłość? W jakim kierunku powinna zmierzać transformacja tej branży? – to część pytań, które pojawią się na 4 scenach konferencyjnych. Debaty toczyć się będą przez cztery targowe dni.

 

Blisko połowa tegorocznych wystawców targów ITM INDUSTRY EUROPE, które potrwają od 30 maja do 2 czerwca, to światowe koncerny. To liderzy przemysłu metalowego, robotyzacji i nowoczesnych technologii dla tej branży. Pojawią się firmy m.in. z: Niemiec, Włoch, Szwajcarii, Francji, Holandii, Tajwanu, Turcji, Chin.

Bogata ekspozycja z kluczowych gałęzi przemysłu zlokalizowana będzie w siedmiu pawilonach. Nie zabraknie nowości i światowych premier. 

Nauka i biznes na targach ITM INDUSTRY EUROPE

Od kilku lat branża przemysłowa stoi w obliczu wielu wyzwań takich jak choćby zerwane łańcuchy dostaw, problemy z dostępnością surowców, zwiększone koszty energii.

- Tym bardziej doceniamy, zaangażowanie i wysiłek wystawców, którzy prezentując tak spektakularne osiągnięcia technologiczne na swoich stoiskach, kreują wspólnie z nami tę edycję – mówi Anna Lemańska-Kramer.

Intensywny rozwój przemysłu nie byłby możliwy bez wsparcia nauki. Współpraca liderów branży z czołowymi uczelniami i ośrodkami badawczymi ma niewątpliwy wpływ na dynamikę zmian zachodzących w nowoczesnych technologiach.

Współczesne targi  są miejscem styku nauki i biznesu, dlatego wydarzeniu towarzyszą konferencje zainicjowane przez uczelnie i ośrodki badawcze. Jedną  z nich jest  Forum Przemysłu 4.0 organizowane przez Komitet Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk oraz Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej. Dzięki tej inicjatywie na targach obecni będą przedstawiciele kluczowych technicznych uczelni wyższych w kraju.

Wykorzystanie cyfrowych rozwiązań w optymalizacji produkcji, praktyczne symulacje w cyfrowych bliźniakach fabryk, Uczenie maszynowe i AI w obszarze automatyzacji  - to tylko cześć zagadnień, które poruszą naukowcy podczas Forum.

Targom ITM INDUSTRY EUROPE od dwudziestu lat towarzyszą konferencje organizowane przez Naczelną Organizację Techniczną oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. W tym roku podczas XVI Forum Inżynierskiego zaplanowano wystąpienia skłaniające do dyskusji na temat uwarunkowań twórczości technicznej i możliwości wdrażania jej rezultatów do gospodarki, co jest niezwykle istotne i jest jednym z fundamentów rozwoju nowych technologii na miarę ery cyfrowej.

W obecnych, pełnych wyzwań czasach, liczy się jednak nie tylko implementacja innowacyjnych rozwiązań, ale także dbałość o bezpieczeństwo ich wykorzystania. Tym bardziej warto zwrócić uwagę na inicjatywę organizatorów Forum jaką jest odnowienie listu intencyjnego dotyczącego Programu Bezpieczne Praktyki i Środowisko.

Dodatkowe informacje