CleanAirTower CleanAirTower

Najlepszy produkt spawalniczy: Złoty Medal dla wieży CleanAirTower na targach STOM w Kielcach

23 marca 2016 – Na Targach STOM - największej platformie branży obróbki metali we wschodniej Polsce, Złotym Medalem Targów Kielce została nagrodzona wieża CleanAirTower jako najlepszy produkt w kategorii Spawalnictwo. System filtrowentylacji pomieszczeń uzyskał wysoką ocenę wśród niezależnego jury przede wszystkim za swój innowacyjny sposób działania. W centrum zainteresowania zwiedzających znalazły się w szczególności mobilne urządzenia odciągowe i stół szlifierski. KEMPER zwiększa więc swoje zaangażowanie w Polsce.

  • Sukces firmy KEMPER na najszybciej rozwijających się targach metalowych w Polsce
  • Producent angażuje się coraz bardziej na polskim rynku
  • Firma zaprezentuje się na dwóch kolejnych targach w Polsce

„Już obecnie staliśmy się na polskim rynku synonimem wysokiej jakości techniki odciągowej i filtracyjnej dla przemysłu obróbki metali” podkreśla Piotr Kruk, od ubiegłego roku Dyrektor Sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią w firmie KEMPER. Odzwierciedlają to polskie targi STOM w Kielcach. Przesłanką ku temu jest nie tylko duża ilość zainteresowanych klientów na stoisku KEMPERA, ale także przyznanie przez jury targów Złotego Medalu za wieżę CleanAirTower.

Wieża CleanAirTower jako przykład na bezpieczne usuwanie rakotwórczych pyłów

System filtrowentylacji hal spawalniczych w postaci wieży CleanAirTower miał najlepsze oceny w ramach całej gamy produktów w branży spawalniczej. Głównym powodem tego był innowacyjny sposób jego działania. System został zaprojektowany nie tylko zgodnie z zalecaną zasadą wentylacji warstwowej, lecz posiada również unikalny układ bezkontaktowego usuwania pyłów zgłoszony przez firmę KEMPER do opatentowania. Wieża zasysa więc nie tylko niebezpieczne substancje dymu spawalniczego i odfiltrowuje ponad 99 procent w większości ledwo uchwytnych cząsteczek, lecz także zabezpiecza spawaczy przed kontaktem z niebezpiecznymi dla zdrowia pyłami podczas ich utylizacji.

Targi STOM 2016 pozwoliły na pozyskanie dużej ilości zapytań targowych. Między innymi na wieżę CleanAirTower w połączeniu z AirWatch, czyli systemem kontroli powietrza hal spawalniczych. Uznanie wzbudził również stół do szlifowania z odciągiem i rozchylanymi bocznymi ściankami, jak również mobilne urządzenie ProfiMaster z dwoma ramionami odciągowymi. Poza tym KEMPER przedstawił swoją szeroką gamę mobilnych urządzeń odciągowych: od modeli podstawowych przeznaczonych dla sporadycznego spawania, aż po urządzenia dla profesjonalnych spawaczy z filtrami samoczyszczącymi się do dużych ilości dymu.

KEMPER zwiększa swój udział w polskim rynku

Udział w targach STOM to jeden z przykładów rozszerzenia swojej obecności KEMPERA w Polsce. Polski rynek ma dla firmy tego rodzaju coraz większe znaczenie. Firma już w ubiegłym roku mocno zainwestowała w swój rozwój wraz z nowym zespołem prowadzonym przez Piotra Kruka. Równolegle KEMPER rozbudowuje nową strukturę handlową. "Polska jest dla nas interesującym rynkiem wzrostu", mówi Björn Kemper, Prezes KEMPER GmbH. „W kwestiach ochrony spawaczy podczas pracy, zakłady obróbki metali muszą ciągle jeszcze nadrabiać zaległości. Dostarczamy odpowiednią technologię dla ochrony ich pracowników."

KEMPER wystawi się wkrótce ponownie i zaprezentuje swoją ofertę na dwóch innych targach - od 7 do 10 czerwca w Poznaniu na ITM (hala 5, stoisko 55) i od 18 do 20 października w Sosnowcu na ExpoWELDING.