Najszybsza w Europie

Najszybsza w Europie

Miniony rok zapisze się w historii technologii plazmowej jako przełomowy. Po raz pierwszy udało się pokonać bariery techniczne uniemożliwiające do tej pory szybkie i zarazem precyzyjne cięcie plazmowe. Tym większe zadowolenie, że dokonano tego w Polsce w legnickiej firmie STIGAL. Współdziałanie działu konstrukcyjnemu z informatykami i elektronikami zaowocowało powstaniem najszybszej przecinarki plazmowej na europejskim rynku.

Dlaczego jest to takie przełomowe? Otóż dlatego, że każda próba zwiększenia prędkości w urządzeniach produkowanych do tej pory, skutkowała pogorszeniem się jakości ciętej krawędzi. Powstałe urządzenie nazwane Dynamic Speed High Quality ma nowatorską konstrukcję umożliwiającą niezwykle szybkie i dynamiczne poruszanie się palnika plazmowego po zadanej trajektorii cięcia. Zachowana jest przy tym bardzo wysoka dokładność pozycji palnika. Wycinanie elementów z blachy o grubości np. 3mm jest 3 razy szybsze w porównaniu do konstrukcji standardowych. Uzyskanie tych rezultatów możliwe było dzięki opracowaniu nowych rozwiązań związanych z autorskim oprogramowaniem oraz innowacyjnego systemu kompensacji energii kinetycznej portalu maszyny. Po pierwszych doniesieniach prasowych wielu użytkowników przecinarek nie wierzyło w dane podawane w tabelach i katalogach. Dopiero publiczne prezentacje, opinie ekspertów i nagrody na targach branżowych przekonały wszystkich sceptyków, że oto mamy nowy standard pracy maszyn do cięcia termicznego.

Usprawnienie pracy przecinarki to realny zysk dla przedsiębiorcy. Nawet 3 krotne zwiększenie wydajności przy zaledwie 20% wzroście ceny urządzenia to wspaniałe osiągnięcie.  Dla najbardziej wymagających klientów przygotowano wersję urządzenia z wymiennymi stolami, które całkowicie eliminują straty czasowe związane ze zbieraniem wyciętych elementów oraz załadunkiem i rozładunkiem arkusza blachy. To wszystko sprawia, że Dynamic wykona w tym samym czasie tyle co dwie- trzy inne maszyny. Powiększa się tym samym zdolność produkcyjna firmy. A dojdą do tego jeszcze oszczędności: prądu, filtrowentylatora i części eksploatacyjnych.

Dynamic Speed HQ to urządzenie, które udowadnia, że kryzys gospodarczy w Europie nie dotyczy polskiej myśli technicznej.