ITM POLSKA ITM POLSKA

Najważniejsze targi przemysłowe w Polsce i Europie Wschodniej ITM Polska 2016 dobiegły końca

Tegoroczna edycja, której wiodącym tematem było „Innowacje dla przemysłu, napęd dla biznesu”, stała się rekordowa pod każdym względem! Czterodniowe wydarzenie, skupiające profesjonalistów działających w branży nowych technologii, obróbki metalu i automatyzacji produkcji przyciągnęło do Poznania rzesze zwiedzających, zainteresowanych przyszłą modernizacją produkcji i zarządzania oraz inwestowaniem w najwyższej klasy technologię. Do ich dyspozycji były tysiące maszyn i urządzeń przemysłowych, zapewniające wspólną podróż w cyfrową przyszłość.

Cieszy fakt, że z roku na rok na terenie Międzynarodowych Tragów Poznańskich swą ofertę chce prezentować coraz więcej firm z zagranicy. Sprawia to, że czerwcowe targi ITM Polska zyskują na wartości i mają szansę stać się dominującą imprezą poruszającą kwestie innowacyjności, technologii i maszyn w Europie! W bieżącej edycji blisko połowa wystawców to zagraniczni przedsiębiorcy łącznie z 27 krajów, m.in. z: Austrii, Bułgarii, Chin, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Korei Południowej, Litwy, Niemiec, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Industry 4.0


Nie zabrakło także oferty w ramach idei Przemysłu 4.0, która była motywem przewodnim bieżącej edycji - kompleksowy know-how podczas targów ITM Polska ma za zadanie pomóc w zintegrowaniu koncepcji Przemysłu 4.0 wśród polskich przedsiębiorstw.
-Niedługo w krajach zachodnich nastąpi wzrost wydajności na poziomie 30-40%. My musimy być na to gotowi i brać w tym udział. Musimy to także propagować. Trzeba już teraz się przygotować – w firmie Trumpf za 2-3 lata będziemy produkowali w standardzie Przemysł 4.0. Potencjał Polski w zakresie obróbki metali jest jeszcze niewyczerpany – wypowiedź dr inż. Andrzeja Janiszewskiego, Prezesa Zarządu TRUMPF POLSKA podczas targów ITM Polska 2016 w Poznaniu pokazuje, że obecność na targach jest koniecznością dla przemysłowych firm chcących się rozwijać.

collage podsumowanie

Wiedza w cenie


Impreza, dedykowana przedsiębiorcom i producentom najnowocześniejszych technologii, maszyn, innowacji i rozwiązań, została przygotowana na najwyższym, światowym poziomie. Blisko 1000 wystawców, fantastycznych stoisk oraz bogata oferta maszyn, urządzeń i narzędzi sprawia, że targi ITM Polska cieszą się ogromnym zainteresowaniem i są chętnie odwiedzane. Tegoroczna edycja targów ITM Polska 2016, które trwały od wtorku – 7 czerwca, do piątku – 10 czerwca, upłynęła pod znakiem niezliczonej ilości spotkań i rozmów w sprzyjającej biznesowej atmosferze oraz była okazją do nawiązania perspektywicznych kontaktów handlowych, jak również do pogłębienia wiedzy podczas zorganizowanych konferencji, szkoleń i seminariów (Czyszczenie i konserwacja stali nierdzewne; MM Speakers Corner; Forum Techniczne Stali Konstrukcyjnych; Druk 3D w przemyśle; Wykłady tematyczne lakierników, technologów i kierowników lakierni; Aluminium 2016. Biznes_Trendy_Technologie; pokazy lakiernicze na powierzchni demonstracyjnej - Poligon umiejętności; Warsztaty ze skanowania 3D i obróbki pomiarów 3D; Warsztaty 3D. Optyczna technika pomiarowa w odlewnictwie i tłocznictwie; Objętościowa Obróbka cieplna stopów metali; Subcontracting ITM Meetings; Gospodarka 4.0 - jedyna droga do rozwoju...). Czerwcowa ekspozycja obfitowała w 13 premier rynkowych, 26 produktów uhonorowanych Złotym Medalem MTP oraz 62 nowości z całego świata.

Stoiska z pomysłem


W trakcie trwania targów szczególnie kilka stoisk przyciągnęło zdecydowanie większą uwagę profesjonalistów. Wśród nich można wyróżnić wspólną przestrzeń KUKA i Siemens, którzy za pomocą prezentowanych maszyn i robotów pokazują ideę czwartej rewolucji przemysłowej Industry 4.0. Ponadto przy stoisku firmy Abplanalp można podziwiać prawdziwy bolid F1! Z kolei przedstawiciele firmy Dematec Obrabiarki CNC zafundowali odwiedzającym szereg atrakcji nawiązujących do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, m.in. pokazy żonglerki piłką nożną czy pokazy gimnastyczne na podwieszanych szarfach. Także kilka firm z pawilonu 3, reprezentujących targi branży druku i skanu 3D – 3D Solutions, zyskało niezwykłą sympatię odwiedzających: SmartTech, która za pomocą skanera 3D dokonuje pomiaru/ skanu twarzy, Koło Naukowe Inżynierii Wirtualnej Projektowania Politechniki Poznańskiej – i prototyp pojazdu MOTH wydrukowany w całości w technologii 3D i napędzany wkrętarką Bosch, a także Zortrax i ich niesamowite wydruki wykonane z użyciem technologii przyrostowych.

ITM Polska 2017


Kolejna edycja Targów Innowacje-Technologie-Maszyny Polska odbędzie się w Poznaniu w dniach 6-9 czerwca 2017 r. W przyszłym roku ekspozycji ponownie towarzyszyć będą Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Targi dla branży druku i skanu 3D – 3D Solutions. Zapraszamy!