Nowa era w świecie komfortu spawania

Nowa era w świecie komfortu spawania

Nowa generacja przyłbic, czwarta w ciągu 27 lat, zastępuje serię Speedglas 9000, tworząc nową platformę produktową stanowiącą kompletną ofertę sprzętu ochrony indywidualnej klasy premium dla spawaczy.

Zespół konstruktorów projektujących serię Speedglas 9100 dążył do stworzenia idealnej przyłbicy dla profesjonalnych spawaczy, zapewniającej optymalną ochronę, komfort i maksymalne osiągi.

 

Zacznijmy od zrewolucjonizowanego nagłowia. Punkt osadzenia przyłbicy znajduje się tuż za uszami spawacza. Konstrukcyjnie przekłada się to na optymalne położenie środka ciężkości oraz to, że przyłbica znajduje się tak blisko głowy spawacza jak to tylko możliwe zarówno w pozycji podniesionej jak i opuszczonej. Takie położenie przyłbicy sprawia, że przyłbica jest lżejsza, bardziej stabilna lepiej wyważona w każdej sytuacji, przez co "efekt dźwigni" jest zredukowany.

Na szczycie glowy znajdują się nerwy, tętnice oraz punkty akupresury, nacisk na niektóre z tych punktów wywołuje uczucie zmęczenia. Nagłowie z serii 9100 jest tak skonstruowane, aby omijać te wrażliwe miejsca. Nagłowie zapewnia wiele opcji regulacji, umożliwiając zmianę ustawień zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Dwa regulowane paski na szczycie głowy w polaczeniu z samo dopasowującymi się "podwójnymi podkładkami" sprawiają, że nagłowie idealnie dopasowuje się do kształtu glowy użytkownika. W konsekwencji spawacze nie muszą zaciskać nagłowia, jak w przypadku starszych rozwiązań, aby uzyskać komfortowe i pewne rozwiązanie.

Źródło : http://solutions.3mpoland.pl