ESAB Warrior Tech ESAB Warrior Tech

Nowa Przyłbica ESAB Warrior Tech

Koncern ESAB, światowy lider w dziedzinie technologii spawania i cięcia, wprowadził do swojej kompleksowej oferty sprzętu ochrony osobistej nowy system nawiewu z funkcją oczyszczania powietrza – Powered Air Purifying Respirator (PAPR) – przeznaczony do samoprzyciemniającej przyłbicy spawalniczej Warrior™ Tech 9-13.

Przyłbica Warrior Tech wyposażona w Eco Air PAPR firmy ESAB stanowi system ochrony dróg oddechowych z pełną maską twarzową, który zapewnia najwyższy standard bezpieczeństwa i komfortu spawacza. Przyłbice spawalnicze z PAPR są produkowane i badane na zgodność z najbardziej rygorystycznymi normami EN12941. Gwarantują poziom ochrony TH2P i wykorzystują wysokowydajny główny filtr P3 do usuwania cząstek stałych.

 

System PAPR filtruje powietrze przy pomocy zasilanego akumulatorem modułu. Oczyszczone powietrze jest dostarczane do przestrzeni oddechowej w obrębie przyłbicy. Opracowany przez ESAB system Eco Air PAPR gwarantuje maksymalny przepływ świeżego powietrza i chroni przed niebezpiecznymi cząstkami powstającymi w procesie spawania. Obieg świeżego powietrza wokół twarzy i głowy chłodzi spawacza, podwyższając komfort pracy.

Eco Air PAPR jest rozwiązaniem lekkim i funkcjonalnym, a przez to łatwym w eksploatacji. Posiada specjalną podkładkę, która obniża długotrwały ucisk na mięśnie i ogranicza zmęczenie spawacza. W konstrukcji urządzenia uwzględniono także alarmy dźwiękowe i wibracyjne, które informują użytkownika o niskim stanie akumulatora lub zakłóceniach w przepływie powietrza. Przyłbica Warrior Tech kompatybilna z PAPR stanowi kompletne rozwiązanie gotowe do przyłączenia do modułu Eco Air PAPR, który jest dostarczany w postaci złożonej i skonfigurowanej do użycia.

Przyłbica Warrior Tech marki ESAB została zaprojektowana z myślą o pełnym zakresie prac spawalniczych. Spełnia wymogi zawodowych spawaczy, którzy oczekują lekkiego sprzętu o dobrych parametrach i ergonomicznej konstrukcji, zapewniającego ochronę przed niebezpiecznym promieniowaniem UV/IR, wysoką temperaturą i odpryskami.

Przyłbica Warrior Tech jest wyposażona w cztery czujniki wykrywające łuk spawalniczy. System czujników gwarantuje odpowiednią szybkość reakcji oraz szerszy zakres ochrony sensorycznej od wielu konkurencyjnych przyłbic analogicznego typu. Duża powierzchnia szybki (98 mm x 48 mm) zapewnia szersze od standardowego pole widzenia. Zwiększa to orientację przestrzenną użytkownika.

Przyłbica umożliwia regulację stopnia przyciemnienia od DIN 9 do DIN 13. Jest wyposażona w soczewkę z automatycznym filtrem przyciemniającym (ADF), spełniając wymogi klasy optycznej 1/2/1/2. Dzięki soczewce spawacz uzyskuje także optymalną ostrość widzenia i doskonałe parametry optyczne.

Pasek regulacyjny przyłbicy został ergonomicznie zaprojektowany z funkcją pełnego dopasowania do głowy, a tym samym optymalnego komfortu pracy. Możliwa jest regulacja wzdłużna w trzech punktach, która pozwala zwiększyć pole widzenia. Aby zwiększyć komfort użytkownika, przednia podkładka płasko spoczywa na części czołowej, redukując nacisk wywierany na przednie płaty mózgowe.

ESAB Welding & Cutting Products jest jednym z czołowych podmiotów działających w branży spawania i cięcia. Od potwierdzonych wieloletnią praktyką procesów spawania i cięcia aż po rewolucyjne technologie w zakresie zmechanizowanego cięcia i automatyzacji – ESAB dostarcza klientom na całym świecie spawalnicze materiały eksploatacyjne, sprzęt i akcesoria.