ESAB Sentinel A50 ESAB Sentinel A50

Nowa przyłbica spawalnicza ESAB Sentinel A50

ESAB, światowy lider w technologiach spawania i cięcia, wprowadza do swojej oferty zaawansowaną automatyczną przyłbicę Sentinel™ A50. Rewolucyjna konstrukcja nowej przyłbicy łączy w sobie ergonomiczne nagłowie i szeroki zakres regulacji w celu zwiększenia wydajności, funkcjonalności i łatwości użycia. Zaawansowane technologicznie funkcje przyłbicy Sentinel A50 obejmują regulowane pięciopunktowe nagłowie, pole widzenia 100 x 60 mm, zewnętrzny przycisk trybu szlifowania, kolorowy dotykowy panel sterowania, a także mocowaną od przodu wypukłą szybkę ochronną, która jest dostępna w różnych kolorach i można ją wymienić w 10 sekund. "Jest to ta sama technologia, z jakiej korzystamy na codzień w naszych smartfonach," mówi Guy Shelverton, Globalny Menedżer Produktu w ESAB.

"Spawacze mogą teraz wykorzystać tą technologię, aby ułatwić sobie życie i zwiększyć swoją wydajność w pracy." Użytkownicy przyłbicy Sentinel A50, dzięki regulowanemu pięciopunktowemu nagłowiu Halo™, od razu zauważą większy komfort jej użytkowania. Ergonomiczna, niskoprofilowa konstrukcja zapewnia bardziej równomierne rozłożenie masy dzięki pięciu punktom styku, w tym centralnemu punktowi obrotowemu, który zapewnia maksymalny prześwit nad głową, gdy przyłbica jest otwarta. Dodatkowe punkty styku umożliwiają ponad 500 000 kombinacji ustawień nagłowia, czyli pięć razy więcej niż standardowe przyłbice.

sentinel front left main

Poza ulepszonym nagłowiem przyłbica Sentinel A50 wyposażona jest w zaawansowany, wysokiej klasy optycznej filtr ADF o wymiarach 100 x 60 mm zapewniający szersze pole widzenia i lepsze zorientowanie w przestrzeni. Dzięki klasie optycznej 1/1/1/2 spawacze mogą być pewni, że przyłbica Sentinel A50 zapewnia ostry, wyraźny i stały obraz podczas spawania. Technologia true color zapewnia użytkownikom wyraźniejszy obraz jeziorka spawalniczego i jego otoczenia.

Wysoka funkcjonalność


Przy szlifowaniu, dedykowany tryb można uruchomić zewnętrznym przyciskiem na części skroniowej korpusu, a zatem spawacz nie musi ściągać przyłbicy, gdy zaczyna szlifowanie po wykonaniu spoiny. Tryb szlifowania można łatwo włączyć i wyłączyć przytrzymując przycisk przez dwie sekundy. Dzięki zewnętrznemu przyciskowi trybu szlifowania spawacz skraca czas przestoju dzięki czemu może zmieniać wykonywane zadanie bez korzystania z panelu sterowania umieszczonego wewnątrz przyłbicy. Przyłbica Sentinel A50 wyposażona jest w mocowaną od przodu szybkę ochronną, która nie tylko zapobiega przywieraniu odprysków, ale jest również prosta do zdemontowania i wymiany. Szybka ochronna, będąc głównym elementem zużywalnym przyłbicy spawalniczej, jest najbardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych: jak odpryski spawalnicze, iskry i wysoka temperatura powodują zużycie powierzchni szybki i pogarszają widoczność. Sferyczną szybkę można zdjąć za naciśnięciem jednego przycisku. Wymiany można dokonać w zaledwie 10 sekund, minimalizując w ten sposób czas marnowany na wymianę części.

inner

Ponadto sferyczny kształt przedniej szybki ochronnej eliminuje niewielkie zagłębienia i szczeliny, gdzie zwykle gromadzą się i przenikają odpryski, zwłaszcza podczas spawania w pozycji pułapowej. Szybka ochronna pokryta jest powłoką zapobiegającą zarysowaniom w celu zwiększenia trwałości i odporności na zarysowania. Spawacze docenią w przyłbicy Sentinel A50 również pełny ekran dotykowy z kolorowym wyświetlaczem z podświetlaniem, który jest czytelny nawet w warunkach niskiego oświetlenia. Interfejs przyłbicy jest wyraźny, intuicyjny i dostępny za pomocą jednego przycisku.

Dzięki prostemu w obsłudze interfejsowi użytkownik może wziąć przyłbicę do ręki, włączyć ekran i uruchomić wszystko bez korzystania z instrukcji obsługi. Cyfrowa technologia filtra zainstalowanego w przyłbicy umożliwia spawaczowi pełną kontrolę zaciemnienia (od 5 do 13 DIN), czułości oraz opóźnienia rozjaśnienia.

Interfejs zawiera osiem ustawień pamięci pozwalając spawaczowi łatwo przełączać się pomiędzy rodzajami i metodami spawania.