Valk Welding Valk Welding

Nowe roboty spawalnicze jako zwieńczenie procesu pełnej automatyzacji.

Belgijska spółka Van Hool z powodzeniem zakończyła rozpoczęty kilka lat temu proces pełnej automatyzacji realizowany w Dziale Pojazdów Przemysłowych.

Van Hool złożyła zamówienie na instalację trzech dużych zrobotyzowanych systemów spawalniczych (zakładając możliwość rozszerzenia zakresu zamówienia w przyszłości) i będzie zajmowała się spawaniem kompletnych kontenerów i cystern wykonanych ze stali nierdzewnej.

Realizacja tych projektów była możliwa tylko dzięki wykorzystaniu wielu dobrze znanych rozwiązań Valk Welding, takich jak roboty spawalnicze Panasonic z kalibracją, pakiet programowania offline DTPS, automatyczny generator ścieżki spawania (APG) wykorzystywany do automatycznego generowania programów robota i przede wszystkim, laserowy system śledzenia Valk Welding o nazwie Arc-Eye CSS.

Przed wdrożeniem tego projektu, bardzo ważną sprawą było przeprowadzenie bardzo zaawansowanych prób spawania, które zakończyły się wielkim sukcesem. W trakcie tych testów sprawdzano możliwości, jakie daje technologia spawania Panasonic oparta na wykorzystaniu sensora laserowego Arc-Eye, w tym między innymi, najnowocześniejsza technologia spawania Dip Pulse. W testach uzyskano nieosiągalną dotąd szybkość i jakość spawania.

Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonego badania rynku i sprawdzeniu znanych podmiotów działających w tej branży, jednomyślnie podjęliśmy decyzję o podjęciu współpracy z Valk Welding. „Już wcześniej wiedzieliśmy, że roboty spawalnicze Panasonic wyróżniają się wyjątkowo wysoką elastycznością i znaliśmy jakość obsługi, jaką zapewnia spółka Valk Welding. Testy spawalnicze przeprowadzone na naszych produktach ze stali nierdzewnej, które zakończyły się sukcesem, były tak naprawdę jedyną kwestią, którą chcieliśmy sprawdzić jeśli chodzi o współpracę z Valk Welding,” stwierdził Daniel Kemp, Dyrektor Działu produkcji pojazdów przemysłowych. „Ze względu na bardzo wysoki stopień złożoności projektów, a także ogromne znaczenie dla Van Hool, doświadczony i pełen pasji zespół Valk Welding był również bardzo ważnym aspektem branym pod uwagę w naszym procesie decyzyjnym,” zaznaczył Jos Hendrickx, odpowiedzialny za produkcję cystern, kontenerów i zbiorników gazu.

„Jest to kolejny doskonały przykład tego, jak wiele nas łączy, zarówno w zakresie wykorzystywanych technologii, jak i podejścia do realizacji projektów.”