Nowe stoły spawalnicze i szlifierskie firmy ESAB z elastyczną konfiguracją

Nowe stoły spawalnicze i szlifierskie firmy ESAB z elastyczną konfiguracją

Firma ESAB wprowadziła nową gamę stanowisk do odciągu pyłów i dymów podczas przemysłowych procesów spawania i szlifowania. Prawidłowo uziemione, mogą być stosowane w środowiskach wybuchowych. Ich kluczową zaletą jest elastyczność konfiguracji.

Nowe stanowiska ESAB dostępne są w wersjach o szerokości 900,1350 i 2000 mm, z wydajnością recyrkulacji powietrza 1000 – 4000 m3/godz. Te niezwykle solidne i łatwe w instalacji stoły spełnią potrzeby każdego przedsiębiorstwa zajmującego się spawaniem i szlifowaniem, które chce skutecznie chronić swoich pracowników.

W zależności od modelu pomiędzy górnym odciągiem stanowiska a zewnętrznym wentylatorem może znajdować się połączenie pojedyncze albo podwójne. Zaleca się zainstalowanie pomiędzy stołem a wentylatorem urządzenia filtrującego, np. FilterBox, FilterMax C25 lub modułowego modelu FilterMax. W razie potrzeby serię stanowisk spawalniczych i szlifierskich można również podłączyć do wspólnego systemu filtrującego i wentylatora zewnętrznego. Ciężkie pyły gromadzone są w szufladzie, stanowiącej integralną część każdego stołu. Szufladę opróżnia się od przodu stanowiska.

Stoły spawalnicze i szlifierskie ESAB zaprojektowano tak, aby były łatwe w konserwacji, zaś ich konstrukcja ułatwia zawieszenie palnika spawalniczego, kiedy nie jest używany.

 

Źródło : www.esab.pl