Od Bilbao po Pekin. Targowy maraton Promotechu

Od Bilbao po Pekin. Targowy maraton Promotechu

 

Był  Poznań, Bilbao i Moskwa, teraz czas na Pekin.  Promotech  prezentuje swoje narzędzia i poznaje ofertę konkurencji na targach w kilku miejscach świata.

- Wciągu dziesięciu dni odwiedzimy kilka największych branżowych imprez targowych w kraju i na świecie – mówi Marek Siergiej, prezes Promotechu. – Prezentujemy swoje narzędzia i automaty, szukamy dealerów swoich produktów, badamy rynek i podglądamy konkurencję.

Pod koniec maja Promotech uczestniczył jednocześnie w dwóch imprezach krajowych - największych targach nowoczesnych technologii dla przemysłu -  MACH-TOOL 2012, organizowanych w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz w Targach Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL w Kielcach. Prezentował tam swoje narzędzia, m.in. pełną gamę wiertarek na podstawie elektromagnetycznej, wiertarki z napędem pneumatycznym, ukosowarki do blach i rur, urządzenia do automatyzacji procesów spawalniczych oraz uchwyty frezarskie i szlifierskie.  

- Nowością jest m.in.torowy wózek, ostatni segment nowej rodziny wózków spawalniczych, przeznaczony do pracy na sztywnym, a po zastosowaniu adaptera, również elastycznym torowisku - mówi Andrzej Twarowski szef marketingu z Promotechu. - Urządzenie zostało wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań, autorstwa naszych konstruktorów.

Z kolei w hiszpańskim Bilbao, podczas 27 Międzynarodowych Targów Przemysłu BIEMH (28-30 maja)  Promotech poznawał najnowsze technologie m.in. z sektora narzędzi, obrabiarek, obróbki powierzchni i  sprzętu spawalniczego. I szukał kolejnego dealera swoich produktów na rynek Hiszpanii i Portugalii.

- W porównaniu z targami poznańskimi, targi w Bilbao były skromniejsze – mniejsza powierzchnia, mniej firm  - mówi Marek Siergiej. – W Hiszpanii po prostu czuć kryzys; na targach obecne były tylko wielkie międzynarodowe firmy, lokalnych - brakowało. 

W Moskwie - na największych w Rosji targach branży obróbki metalu - Metalloobrabotka 2012,  dealer Promotechu prowadził rozmowy handlowe m.in. na temat sprzedaży dużych automatów spawalniczych, którymi zainteresowany jest tamten rynek.

W najbliższych dniach przedstawiciele białostockiego eksportera wybierają się do Pekinu na Międzynarodowe Targi Spawalnictwa Cięcia i Obróbki Powierzchni 2012 Bejing –Essen (4-7 czerwca). To – obok macierzystych targów w niemieckim Essen - największa, najważniejsza i najbardziej prestiżowa wystawa w branży spawalniczej na świecie. Zaprezentowany tam będzie pełen asortyment produktów, usług i maszyn z zakresu spawalnictwa, ciecia i obróbki powierzchni.

- Tam po prostu trzeba być - mówi Marek Siergiej. –  Musimy na bieżąco  śledzić najnowsze technologie w zakresie spawalnictwa , poznawać potrzeby rynku, by móc elastycznie na nie reagować i dostosowywać swoje produkty do potrzeb odbiorców.