Promotech na Brazil Windpower 2012

Promotech na Brazil Windpower 2012

 

Swój najnowszy produkt– maszynę MCM do wycinania włazów w wieżach wiatrowych – prezentował na targach Brazil Windpower 2012 białostocki  Promotech. Spółka była jedynym polskim wystawcą na tej imprezie. 

Udział w targach w Rio de Janerio to kontynuacja globalnej strategii marketingowej, promującej wycinarkę MCM. To m.in. te innowacyjne urządzenia do automatyzacji spawania Promotech będzie produkował w budowanej obecnie nowej hali. Automaty MCM to produkt globalny, adresowany do odbiorców na całym świecie - urządzenia tego typu pracują już z powodzeniem u kilku producentów wież wiatrowych w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie. Teraz kolej na Brazylię - najbardziej dynamicznie rozwijający się rynek energetyki wiatrowej Ameryki Południowej.

- Podczas targów przeprowadzono wszystkie zaplanowane  spotkania,  w tym z trzema największymi producentami wież wiatrowych w Brazylii – mówi Andrzej Twarowski, szef działu marketingu w Promotechu. – Wzięli w nich   udział m.in. specjaliści w zakresie spawania i cięcia, którzy na miejscu uzyskali odpowiedzi na szczegółowe pytania odnośnie parametrów technicznych, korzyści oraz sposobu wdrożenia maszyny MCM w konkretnych aplikacjach, wynikających z technologii wytwarzania poszczególnych typów wież wiatrowych. Nasi rozmówcy docenili wiedzę i doświadczenie firmy Promotech w zakresie automatyzacji procesów spawania i cięcia oraz możliwość konfiguracji maszyny MCM w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. Spodziewamy się że instalacja pierwszego urządzenia MCM w regionie Ameryki Południowej może zostać sfinalizowana na przełomie 2012/2013.
W ocenie Promotechu, Brazylia, a szczególnie Rio de Janeiro, to obszar, na którym w najbliższych kilku latach będzie wyjątkowo duże zapotrzebowania na przemysłowe urządzenia z uwagi na liczne inwestycje w infrastrukturę, związane z organizacją Piłkarskich Mistrzostw Świata w 2014 roku oraz Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.
W związku z tym przy okazji targów Brazil Windpower, Promotech przedstawił ofertę innych swoich urządzeń m.in. wózków i portali spawalniczych, słupowysięgników oraz maszyn do ukosowania i cięcia kształtowego rur. Współpracą w zakresie dostaw tego typu sprzętu szczególnie zainteresowany jest jeden z największych koncernów państwowych w Brazylii oraz wiele firm handlowych.
- Nasze stoisko odwiedził radca handlowy ambasady RP, który z uznaniem wyrażał się o udziale firmy Promotech w targach tak innowacyjnej i dynamicznie rozwijającej się branży jak energetyka wiatrowa oraz zachęcał za naszym pośrednictwem inne firmy z Polski do większej aktywności gospodarczej na terenie Brazylii z uwagi na korzystne prognozy rozwoju tego rynku w najbliższych latach – dodaje Andrzej Twarowski. .

 

W wystawie Brazil Windpower 2012, największej imprezie targowej branży energetyki wiatrowej w Ameryce Południowej wzięło udział ponad 3000 uczestników oraz 660 firm z całego świata, w tym Promotech jako jedyna firma z terenu Polski. W dniach 18-22 września spółka będzie prezentować maszynę MCM na targach Husum WindEnergy w Niemczech.

W produkcję innowacyjnych automatów do spawania Promotech zainwestuje ponad 6,6 mln zł. Firma stawia nową halę, kupuje maszyny i zatrudnia pracowników do ich obsługi.