Robotyzacja procesów spawalniczych

Robotyzacja procesów spawalniczych


Podczas seminarium uczestnicy zapoznają się z kompendium wiedzy o robotyzacji procesów spawania w metodzie MIG/MAG w zakresie systemów zasilania łuku ESAB zgodnie z poniższą tematyką :
 

  • wysokowydajny oraz niskoenergetyczny proces SATTM
  • konfiguracja nowych aplikacji z robotami ABB IRC5
  • retrofit „ROBO REBORN”, specjalne rozwiązania dla robotów starszego typu S2 i S3
  • pokaz praktyczny na stanowisku zrobotyzowanym S3 z wykorzystaniem funkcji (SATTM, ROBO, STANDARD)


Konferencja połączona będzie z premierą nowych modeli z rodziny znanych i cenionych cel spawalniczych FlexArc. Cele te wyposażone są w roboty o nowoczesnej konstrukcji nadgarstka hollow wrist. Zaprezentowane zostanie również oprogramowanie aplikacyjne RobotWare ARC które czyni proces programowania aplikacji spawalniczych szybkim i intuicyjnym. Dodatkowo uczestnicy poznają podstawy oprogramowania RobotStudio z dodatkiem Arc Welding PowerPac. Specjaliści z firmy ABB zademonstrują również „na żywo” możliwości programowania i obsługi robotów.
 

 Dodatkowo dzięki udziałowi ekspertów z firm Abicor Binzel oraz firmy Roboprojekt uczestnicy konferencji dowiedzą się czym należy kierować się kompletując elementy stanowisk zrobotyzowanych a także poznają produkty dedykowane do robotyzacji procesów spawania.

Uczestnicy seminarium zgłębią również ekonomiczne aspekty inwestycji w zrobotyzowane stanowiska spawalnicze. Dr inż. Tomasz Pfeifer z Instytutu Spawalnictwa zaprezentuje metody oceny efektywności wdrożeń stanowisk do spawania zrobotyzowanego.

Każdy z uczestników seminarium otrzyma certyfikat uczestnictwa oraz komplet materiałów konferencyjnych.

Liczba uczestników seminarium jest ograniczona – o udziale w seminarium decyduje kolejność zgłoszeń. Seminarium ma charakter jednodniowego zamkniętego bloku tematycznego z możliwością udziału w jednym z trzech dostępnych terminów
- 29 i 30 listopad oraz 1 grudzień 2011


Adres seminarium:
ABB Sp. z o.o.
95-070 Aleksandrów Łódzki
ul.Placydowska 27

 

Źródło : www.esab.pl