Targi ITM Polska Targi ITM Polska

Targi ITM Polska – (r)EWOLUCJA w branży przemysłowej

XXI wiek to czas, w którym wszystko dzieje się niezwykle szybko. Aktywne i szybkie tempo życia, prężnie działająca gospodarka, dynamicznie rozwijające się firmy, nowoczesne technologie, błyskawicznie pojawiające się informacje – czynniki te sprawiają, że pojęcia „czas” oraz „optymalizacja” zaczynają być wyjątkowo cennymi i pożądanymi wartościami i nabierają nowego znaczenia w biznesie. Największą rewolucję zaobserwować można w przemyśle - kierunek, w jakim zmierzają firmy produkcyjne nazwany został „Industry 4.0”. Celem inicjatywy „Przemysłu 4.0” jest wykreowanie inteligentnego przedsiębiorstwa, charakteryzującego się zdolnością przystosowania, efektywnością wykorzystania zasobów oraz ergonomią, a także integracją z klientami i partnerami w procesach biznesowych.
W dobie zaawansowanego rozwoju technologicznego oraz szerokiego wachlarza innowacyjnych rozwiązań, wiele firm międzynarodowych, jak również krajowych z sektora produkcyjnego musi nadążać za zmianami wynikającymi ze specyfiki branży i dostosować się do panujących trendów oraz oczekiwań, zarówno partnerów biznesowych, jak i konsumentów. Fabryki, świadome konkurencji panującej na rynku, chcąc uzyskać długoterminową przewagę stawiają na usprawnienie procesów wytwarzania, dzięki którym mogą oszczędzić i jednocześnie zachować wysoką jakość produktów.
Odpowiedzią na zapotrzebowanie branży przemysłu maszynowego i przetwórstwa metali jest udział w targach Innowacje-Technologie-Maszyny Polska. To właśnie tu, w stolicy Wielkopolski, w dniach 7-10 czerwca br, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, spotkają się liderzy z sektora innowacji, miłośnicy nowinek technologicznych, producenci maszyn i nowoczesnych rozwiązań. W tym czasie w Poznaniu prezentowany będzie także dorobek inżynierów, zespołów projektowych i jednostek naukowych – najnowocześniejsze metody, które trafiają na grunt przemysłu, umożliwiając zwiększenie wydajności urządzeń, optymalizację pracy zakładów produkcyjnych i podniesienie rynkowej atrakcyjności i konkurencyjności firm. Targom ITM towarzyszy druga edycja Forum Odlewniczego FOCAST - unikatowe przedsięwzięcie, organizowane z myślą o odlewniach, producentach maszyn i urządzeń, dostawcach komponentów, usługodawcach oraz przedstawicielach nauki. Idealnym uzupełnieniem są Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting i międzynarodowe spotkania kooperacyjne Subcontracting ITM Meetings - wyjątkowa formuła budowania trwałych relacji między oferentami usług podwykonawczych oraz potencjalnymi zleceniodawcami.
Z roku na rok polskie firmy produkcyjne coraz bardziej doceniają znaczenie innowacyjności dla kształtowania swojej pozycji konkurencyjnej, tak na rodzimym, jak i zagranicznym rynku. Mimo niepewnych czasów, lecz sprzyjającej koniunktury w sektorze przemysłu, polscy przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z nowinek technologicznych i inwestują w budowę zaawansowanego zaplecza naukowo-technicznego pozwalającego im na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, a co za tym idzie – rozwijanie i doskonalenie oferowanych towarów i usług.
Generowanie i postęp inteligentnych technologii dla biznesu ma jeden podstawowy cel – przyspieszyć tempo rozwoju i zwiększyć jakość oferowanych usług przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych oraz oszczędności czasu. Produkcja zintegrowana w sieci to przyszłość branży, o czym doskonale wiedzą organizatorzy ITM Polska. Warto pojawić się w dniach 7-10 czerwca 2016 r. w sercu Wielkopolski, gdyż tegoroczna edycja targów zapowiada się rekordowo – tak pod względem ilości wystawców, jak i zwiedzających, z Polski i z zagranicy! Skala targów ITM Polska i ich rozmach zadowolą najbardziej wymagających profesjonalistów z sektora przemysłowego, którzy z pewnością opuszczą teren MTP wzbogaceni o specjalistyczną wiedzę i z nawiązanymi perspektywicznymi kontaktami.
W imieniu organizatorów zapraszamy do wzięcia udziału w targach ITM Polska i mamy nadzieję, że pobyt na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zaowocuje możliwością optymalnego korzystania ze wszystkich zalet oferowanych przez Przemysł 4.0. Targi ITM i prezentowana oferta, tak ekspozycji wystawienniczej, jak i konferencji sprawią, że jest to ważny krok dla uczestników na drodze kreowania silnej marki własnych przedsiębiorstw i budowania przewagi konkurencyjnej.