Targi METAL 2016

Targi METAL 2016

21. edycja targów technologii dla odlewnictwa METAL oraz targi ALUMINIUM & NonFerMet i Recykling, odbędą się w dniach 20-22 września 2016 w Targach Kielce.

Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL to wystawa z merytorycznym wsparciem czołowych polskich uczelni, instytutów, jednostek badawczych. Jej kompleksowość zapewnia połączenie z targami ALUMINIUM & NonFerMet oraz targami RECYKLING i CONTROL-TECH. Wszyscy, którzy chcą być na bieżąco z nowinkami technologicznymi, sytuacją przemysłu odlewniczego w Polsce i na arenie europejskiej, rezerwują już termin 20-22 września 2016 Kielce.

Odbywające się w dwuletnim cyklu wydarzenia, w edycji 2014 zgromadziły ponad 200 wystawców z 20 krajów, takich jak: Austria, Chiny, Czechy, Dania, Hiszpania, Holandia, Lichtensztein, Łotwa, Macedonia, Niemcy, Norwegia, San Marino, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, USA, Wielka Brytania, Włochy i oczywiście Polski. Wystawcy i współwystawcy zagraniczni stanowili 54 % wszystkich firm obecnych na targach. To ponad 100% wzrostu w stosunku do edycji wcześniejszej.Także ekspozycja 2014 roku wzrosła o połowę w stosunku do poprzedniego roku. Targi odwiedziło 2127 profesjonalistów, reprezentującycych: Białoruś, Chiny, Czechy, Niemcy, Ukraina, Wielka Brytania i Włochy.

Kieleckie targi sektora odlewniczego to wyjątkowa gama zakresu branży: od projektowania i wytwarzania urządzeń odlewniczych poprzez maszyny formierskie, masy do form, maszyny odlewnictwa ciśnieniowego, złom i odpady metali, odlewy, komputerowe wspomaganie procesów, technika pomiarowa i badanie materiałów, aż po bezpieczeństwo i ochronę środowiska.

W programie wydarzenia m.in.:
1. Konferencja „KRZEPNIĘCIE i KRYSTALIZACJA METALI” .
2. Forum Dyrektorów Odlewni Polskich – pod auspicjami Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich. Dyskusja i prezentacja ofert firm.
3. Dzień Stopów Żelaza –seminarium techniczno-szkoleniowe. Przedstawienie rozwiązań stosowanych w odlewniach.
4. Dzień Odlewnictwa Metali Nieżelaznych – „KOLORÓWKA” – seminarium techniczno-szkoleniowe. Przedstawienie rozwiązań stosowanych w odlewniach.
5. Seminarium Instytutu Metali Nieżelaznych „Recykling metali nieżelaznych”.
6. Wystąpienie grupowe firm białoruskich, ukraińskich i rosyjskich z branży metalurgiczno-odlewniczej.
7. Spotkania matchmakingowe (B2B) – organizator: Ośrodek Komisji Europejskiej dla przedsiębiorstw Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Kielcach.