WARRIOR™ - Gotowy na wszystko

WARRIOR™ - Gotowy na wszystko

ESAB zaprezentował nowy produkt o nazwie Warrior – to rewolucyjne urządzenie spawalnicze dostosowane jest dla każdego użytkownika bez względu na posiadane umiejętności spawalnicze. Warrior to doskonały wieloprocesowy zasilacz łuku, który zwiększa wydajność spawania w różnych segmentach przemysłu. Warrior został zaprojektowany dzięki informacjom uzyskanym od spawaczy i wykonany przy zastosowaniu najwyższej jakości rozwiązań technicznych gwarantując urządzenie o wysokiej odporności i niezawodności.

Dzięki innowacyjnej technologii ESAB i najlepszym dostępnym na rynku rozwiązaniom technologicznym, urządzenie Warrior oferuje funkcje, których Państwo potrzebujecie i innowacje, których oczekujecie.

Spawanie wieloprocesowe
To wieloprocesowe urządzenie zostało opracowane do spawania metodami MIG/MAG z wykorzystaniem drutów litych, FCAW dla drutów proszkowych, MMA oraz TIG, a także do żłobienia elektropowietrznego, zapewniając znamionowy prąd spawania 400A i 500 A w 60% cyklu pracy.

  • Spawanie drutem litym i proszkowym 0,8-1,6 mm
  • Doskonałe parametry spawania łukiem zwarciowym
  • Pełny zakres spawania metodą MMA elektrodami z otuliną rutylową, zasadową oraz celulozową
  • Żłobienie elektrodami węglowymi o średnicy 8-10mm

Wielofunkcyjny panel
Wszystkie elementy sterowania, w tym włącznik zasilania, znajdują się na przednim panelu zapewniając łatwy i szybki dostęp.

 Czytelny wyświetlacz w każdych warunkach oświetlenia
Wyświetlacz parametrów napięciowo-prądowych w urządzeniu Warrior umożliwia odczytywanie wskazań w warunkach zewnętrznych pod różnymi kątami.

 

Proste sterowanie
Łatwy w obsłudze oznacza łatwe wykonanie pracy, zatem gotowość do pracy potrwa zaledwie kilka sekund. Pokrętła nastawcze umożliwiają szybką i prostą regulację parametrów nawet w rękawicach spawalniczych.

Zestaw przewodów podłączeniowych
Przewody zespolone (gazowe, wodne, prądowe i sterownicze) pozwalają na szybkie odłączenie na panelu przednim urządzenia i skrócenie czasu konfiguracji, a także zwiększana żywotności, ponieważ przewody umieszczone są w solidnej osłonie ochronnej.

Technologia inwertorowa
Urządzenie Warrior zapewnia doskonałe właściwości spawalnicze oraz oszczędności energii, jakich należy spodziewać się przy zastosowaniu najnowszej technologii inwertorowej, dzięki tym rozwiązaniom źródło prądu jest znacznie lżejsze, mniejsze i tym samy mobilne, zatem Warrior zapewnia odpowiednią funkcjonalność przy przystępnej cenie.

Automatyczny wentylator
Automatyczna funkcja wentylatora uruchamia chłodzenie tylko wtedy kiedy jest to potrzebne, dzięki temu zanieczyszczenia metaliczne są z dala od źródła prądu tym samym zwiększając żywotność urządzenia oraz oszczędność energii.

Wysoki cykl pracy
Urządzenie doskonale sprawdza się w ciężkich przemysłowych aplikacjach w zakresie prądu spawania 400 A lub 500 A w 60% cyklu pracy.

Zastosowanie na zewnątrz i wewnątrz
Zastosowana metalowa obudowa chroni spawacza i samo urządzenie. Zaprojektowane z uwzględnieniem najwyższych standardów, urządzenie Warrior wytrzymuje trudne warunki środowiskowe w klasie ochrony IP23.

Automatyczne nastawy dynamiki łuku
Optymalizacja parametrów spawania dzięki pełnej regulacji dynamiki łuku – Hot Start, Arc Force (MMA) oraz indukcyjności w metodzie MIG/MAG. Właściwa nastawa dynamiki łuku pozwala spawaczowi na dokładne wyregulowanie parametrów spawania, a tym samym na osiągnięcie najlepszych wyników spawania.

Oddzielony tunel chłodzenia
Chroni urządzenie i utrzymuje najważniejsze elementy elektroniczne wolne od kurzu, oleju i substancji obcych.

Ergonomicznie umieszczone uchwyty
Uławiają przenoszenie i podnoszenie urządzenia podczas transportu i eksploatacji.

Łatwo otwierany panel boczny
Zapewnia szybki dostęp do konserwacji i napraw.

Gumowa wykładzina
Zapewnia dodatkową ochronę górnej części urządzenia.

Współpraca z generatorem
Zapewnia wygodne korzystanie w warunkach zewnętrznych, w każdych warunkach zasilania z generatorów prądotwórczych.

Opcje dodatkowe

  • Łatwy w montażu układ chłodząca stosowany w spawaniu dużymi prądami w procesie MIG/MAG
  • Łatwy w montażu układów jezdnych

Źródło : www.esab.com