ZALCO - Kamery spawalnicze wraz z osprzętem

ZALCO - Kamery spawalnicze wraz z osprzętem

MeltView to system kamer zaprojektowany do monitorowania i/lub rejestracji różnych procesów w których występuje silna emisja świetlna. Szczególnie predysponowane są do podglądu procesów spawania i cięcia w każdej stosowanej technologii. Najnowocześniejsze rozwiązania technologii optycznych zapewniają wyraźny obraz kadrów spawania z przetopem (obejmujących elektrodę, łuk spawalniczy, jeziorko spawalnicze i miejsce spawu). Kamery te oferują najlepszy obraz, spośród rozwiązań dostępnych na rynku, do oglądania procesów GTAW, GMAW, FCAW, LBW i PAW bez konieczności wykorzystania dodatkowego komputera i oświetlenia laserowego. Najnowsze modele serii DART są dostępny w wersjach chłodzonych gazem i wodą (MeltView DART-X) oraz chłodzonych wyłącznie gazem (MeltView DART-A).

 

Model MeltView 100

jest sprawdzoną atrakcyjną budżetowo kamerą umożliwiającą zbudowanie „szytego na miarę” systemu monitoringu wszelkich procesów w których występuje silna emisja światła. W uzupełnieniu całej gamy obiektywów standardowych, kamera ta może być wyposażona w obiektywy typu micro oraz zoom dla uzyskania możliwie szerokiego spektrum zastosowań. Model MeltView 100 jest przeznaczony wyłącznie do pracy przy niskim obciążeniu cieplnym. Dystans roboczy kamery to 200-2000mm.

Model MeltView CORE

jest odmianą kamery MeltView 100 dedykowaną do monitorowania procesów z większego dystansu. Pozwala to uniknąć wpływu temperatury, szkodliwego lub agresywnego środowiska, oraz sprawdza się w sytuacjach, gdy bezpośrednio w strefie spawania (bądzi tez innego monitorowanego procesu) nie ma miejsca na instalację standardowej kamery. Model CORE wyposażony jest w zdalnie sterowany zoom, co umożliwia operatorowi dopasowanie pola widzenia i ostrości do panujących warunków pracy. Umożliwia podgląd zarówno szerszej strefy pracy jak i bezpośrednio procesu w dużym zbliżeniu. Sama kamera jest zabudowana w wytrzymalej obudowie. Kamery przeznaczona do pracy z odległości co najmniej 1800mm. Bardzo popularny model do obserwacji procesów napawania otworów.

Model DART-A

jest opracowany specjalnie do monitorowania procesów spawalniczych obserwowanych z dystansu 100-300m jednak z ograniczeni maksymalnej temperatury pracy kamery do 50°C. Oferuje doskonałą jakość obrazu, przy bardzo kompaktowej i wytrzymałej budowie. Kamera posiada własny, zintegrowany system oświetlenia. Do chłodzenia kamery może być stosowane powietrze lub gaz osłonowy. Kamery serii DART posiadają zintegrowaną osłonę przeciwodpryskową z wymienną przesłoną.

Model DART-X

jest opracowany specjalnie do monitorowania procesów spawalniczych obserwowanych z dystansu 100-300m w trudnych warunkach cieplnych. Odmiana X jest wyposażona w zintegrowany system efektywnego chłodzenia. Kamera może być eksploatowana w temperaturze sięgającej 200°C . Jak wszystkie modele DART, także odmiana X oferuje doskonałą jakość obrazu, przy bardzo kompaktowej i wytrzymałej budowie. Kamera posiada własny, zintegrowany system oświetlenia. Do chłodzenia kamery może być stosowane powietrze lub gaz osłonowy. Kamery serii DART posiadają zintegrowaną osłonę przeciwodpryskową z wymienną przesłoną.

 

Źródło : http://zalco.pl